آماده سازی فتوشاپ برای طراحی وب

همانطور که می‌دانید استاندارد رنگ‌ها در طراحی وب و رابط کاربری sRGB به معنی ترکیب استاندارد سه رنگ قرمز، سبز و آبی می‌باشد. توسط ترکیب این رنگ‌ها به میلیون‌ها رنگ دیگر که در اکثر نمایشگرهای جهان به همرنگ نمایش داده می‌شوند دسترسی خواهیم داشت. این استاندارد توسط w3c معرفی شده است پس می‌توان به آن اعتماد کرد. تمام مرورگر‌ها از sRGB پشتیبانی می‌کنند حتی اینترنت اکسپلورر! این استاندارد تمام حیطه رنگ‌ها را شامل نمی‌شود. شرکت ادبی در سال ۱۹۹۸ استاندارد Adobe RGB را معرفی کرد که طیف رنگ‌های بیشتری را شامل می‌شد. حتی ProPhoto RGB هم وجود دارد که ماورای این هاست. با این همه sRGB برای طراحی وب و رابط کاربری کفایت می‌کند.

برای فعال کردن این استاندارد در فتوشاپ باید از طریق منوی Edit > Color Settings و یا میانبر Shift+Ctrl+K در بخش RGB استاندارد sRGB را انتخاب نمایید. همچنین مطمئن شوید در بخش Color Management Policies تمام انتخاب‌ها روی Off تنظیم شده باشد. در این حالت اگر فایلی را که استاندارد دیگری در پروفایل خود دارد باز کنیم به sRGB تبدیل خواهد شد.

66

برای خروجی گرفتن از فایل‌های گرافیکی مورد استفاده در طراحی وب و غیرچاپی توصیه شده که از طریق منوی File> Save for web و یا میانبر Alt+Shift+Ctrl+S استفاده کنیم. بهترین فرمت برای خروجی گرفتن تصاویر که حداکثر افت کیفیت را داشته باشیم PNG-24 است. این فرمت ممکن است فایل‌های شما را بزرگ‌تر و حجیم‌تر کند. اما می‌توانید از ابزارهایی که برای کم کردن حجم تصاویر PNG ساخته شده استفاده کنید. یکی از این ابزار‌ها سایت دوست داشتی tinypng است که تصویر شما را به حداقل حجم با حداکثر کیفیت ممکن تبدیل خواهد کرد.

در تنظیمات خروجی مهم است که گزینه Embed Color Profile غیرفعال و گزینه نمایش یا Preview در حالت Internet Standard RGB باشد. در این صورت تصویری که در پیش نمایش مشاهده خواهید کرد به چیزی که در مرورگر نمایش داده خواهد شد بسیار نزدیک است.

77

برای نمایش صحیح فایل‌ها بصورت همیشگی در فتوشاپ بهتر است به منوی View رفته و گزینه Proof Colors را فعال کنید. همچنین از بخش Proof Setup گزینه sRGB را انتخاب نمایید.

88

1 نظر آماده سازی فتوشاپ برای طراحی وب

  1. بازخورد: [مشارکت در تهیه] لیست کتاب‌های پیشنهادی برای طراحان UI/UX - محسن حسینیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *