معرفی یک ابزار راهنمای سبک‌دهی آنلاین

ابزارهای آنلاین وب برای راحتی کار طراحان هر روز در حال رشد هستند. این ابزارها به ظاهر ساده ولی در اصل کاربردی و مفیدند. امروز یک ابزار برخط در زمینه سبک دهی صفحات html معرفی می کنم. Stylify Me وب سایت ما را از لحاظ رنگ پس زمینه، رنگ متون، اندازه تصاویر و تایپوگرافی بررسی می کند. به کمک این ابزار می توانیم با وارد کردن آدرس سایت طرح رنگ به کار رفته در پس زمینه و متون آن را دیده و بررسی کنیم. همانطور که می دانیم توجه به طرح رنگ در طراحی یک وب سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. با ترکیب طرح رنگ به دست آمده و بهره گیری از وب سایت ها و ابزارهای دیگر نظیر سایت ColorLovers و Adobe Kuler می توان به نتایج خوبی رسید.

هر چند که این سایت از تایپوگرافی و فونت های فارسی پشتیبانی نمی کند اما حداقل می شود با بررسی اندازه فونت ها، به نتایجی دست یافت. در بخش تصاویر هم می توان سایز تصاویر بکار رفته در سایت را ملاحظه کرد. این کار باعث می شود در صورتی که سایز تصاویر بکار رفته در سایت تفاوت فاحش دارد متوجه موضوع شده و ترکیب مناسبی را از لحاظ اندازه تصاویر بکار ببریم.

در تصویر زیر طرح رنگ سایت وبلاگینا را بعنوان نمونه می توان دید. به نظر می رسد طرح رنگ خوبی دارد. نظر شما چیست؟

StylifyMe2

4 نظر معرفی یک ابزار راهنمای سبک‌دهی آنلاین

  1. raoros, the great

    چیز خوبی است, در کمتر از یک ماه دیگه من هم فعالیت هام رو دوباره راه اندازی میکنم و بیشتر پیگیر این مسایل و وبلاگ خواهم بود. 🙂

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *